Érdekességek az orosz esküvőről
Az oroszoknál a lánykérésnek nincs nagy jelentősége. A férfi megkérdezi szerelmét, hogy akar-e a felesége lenni, mindezt röviden és lényegre törően. Náluk nincs eljegyzési gyűrű. Esetleg egy virágcsokorral ajándékozza meg. Nem tartanak nagy esküvői ünnepséget, csak szűk családi körben rendezik meg a mennyegzőt. Az eljegyzés után a fiatalok elérkeznek a “ZAGS”-ra, vagyis a polgári esküvőre, házassági kérvényt nyújtanak be, legalább 2-3 hónappal az esemény előtt. Ettől a pillanattól fogva jegyeseknek tekintik magukat, annak ellenére, hogy nem használják azt a kifejezést, hogy jegyesek, inkább úgy mondják, hogy “kérvényt nyújtottam be a házasságra”.
A gyűrűt együtt választják ki, de a vőlegény fizeti, ez az orosz esküvői hagyományok egy fontos mozzanata. A gyűrűt a jobb kézen viselik. Ha a balon viselik, azt jelenti, hogy a személy özvegy vagy elvált, vagyis ebben a pillanatban már nem házas, de előtte az volt.
Forrás: svadba.ru
Az orosz esküvőn nagyon fontos, hogy a megjelenő autók sora minél hosszabb legyen. Ez a menyasszony büszkesége, minél többen vannak jelen. Így minden olyan meghívott, akinek van autója, a saját kocsijával érkezik a szertartásra és az sem számít, ha csak egy személy ül a kocsiban … a lényeg, hogy minél több feldíszített autó legyen az esküvőn.
A Peresztrojka előtt, a menyasszony családja állta az ünnepély költségeit, napjainkban a két család együtt fizeti. Az lakodalmat vendéglőben vagy a menyasszony vagy a vőlegény házában tartják, az utóbbi népszerűbb. Ami az esküvőre elengedhetetlen az étel és az ital. Az oroszok nagyon sokat esznek, isznak és sokat táncolnak. A részegség szükséges mozzanat, senki sem fog csodálkozni, ha valaki öntudatlan állapotba kerül az ital miatt! Tehát egy orosz esküvő alapjául szolgál a temérdetlen ennivaló és innivaló.
Forrás: svadba.ru, alomeskuvo.hu
Ha van kedved, csatlakozz a FACEBOOK-csoporthoz is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: