Kedves Olvasó!
Ki kell, hogy ábrándítsalak, ha orosz lánykákra tippeltél a cím alapján. A “hét nővér ” elnevezés nem humán, hanem építészeti jelentőséggel bír. Ez a hét épület, melyre a nővér szót használjuk, a szovjet időkben épült sztálini stílusban. Másik elnevezésük: Sztálin magas épületei (Сталинские высотки). Nagy részük 1947 és 1953 között épült, bár volt olyan, amelyik ennél hosszabb idő alatt készült el.
Az épületeken többféle építészeti stílus megtalálható az orosz barokk, gótika, illetve az amerikai típusú felhőkarcolók jellemzői is megfigyelhetők.
A Hét nővér a következő: a Hotel Ukrajna (Гостиница Украина ); a Kotyelnyicseszkaja-rakparti lakóház (Жилой дом на Котельнической набережной); a Kudrinszkaja téri épület (Жилой дом на Кудринской площади), a Leningradszkaja Hotel (Гостиница «Ленинградская»); a Külügyminisztérium épülete (Здание Министерства иностранных дел); a Moszkvai Állami Egyetem (Главное здание МГУ на Воробьёвых горах) és a Vörös Kapuk-épület (Административно-жилое здание возле «Красных ворот»).
Ebben a cikkben a Kudrinszkajával ismertetlek meg.
A Kudrinskaja épületet 1948-1954. között építették, M.V. Posokhin és A.A. Mndoyants tervezte. Az épület egy 24 emeletes, 156 méter magas központi toronyból áll és a mellékszárnyak pedig 18 szintesek.
Szintenként 4-8 lakás található az épületben. Az emeleteket gyalog (lépcsőn), vagy lifttel lehet megközelíteni.
A 24-30. emelet hosszú ideig le volt pusztulva, a mostani tulajdonos viszont rendbe rakta, így már a legfelső emeletek is használhatók. Irodaként funkcionál jelenleg.
Ha van kedved, csatlakozz a FACEBOOK-csoporthoz is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: