Балалайка

Óriási hógolyók Szibériában

Az oroszországi Ob-öböl egy hosszú szakaszában többezer hatalmas hógolyó jelent meg, mintha valami óriások készülnének hócsatára.  A golyókat azonban nem emberi kéz alkotta, hanem a szél alkotta őket. A legkisebb hógolyók centis méretűek, a legnagyobbak átmérője az 1 métert is elérheti. Úgy alakulhattak ki, hogy a partnál hullámzó sekély vízben a hideg hatására jégmagok képződtek,… Tovább »

A bányamérnök és az orosz rókák

Ivan Kislov nem láblógatással és pihenéssel tölti idejét. A bányamérnökként dolgozó férfi felkerekedik, fogja a fényképezőjét és elindul Csukótka régiójába. Ott a hobbijának élhet: rókákra vadászik… De csak a kamerával próbálja bemérni a vörös szépségeket és nem a puska irányzékával! Még szerencse! Így legalább bepillantást nyerhetünk az orosz rókák életébe! Kövess a FACEBOOK-on is! Forrás... Tovább »

David Duchovny Oroszországról: erre lenne büszke

David Duchovny, amerikai színész főszereplésével készítettek sörreklámot, melyet már több, mint 8 millióan láttak az interneten. A sztár a néhány perces videóban felsorolja, mi az, amire büszke lenne, ha ő is orosz lenne. A videóban angol nyelven beszél (1-2 mondatot kivéve), és orosz felirattal látható. Na hogy tetszik “Szibéria koronája”? Kövess a FACEBOOK-on is, ha… Tovább »

Luxus az Isten háta mögött – Szibériában

Üdvözlet a Milliomosok Klubjában  Szibériában! Mi jut eszünkbe Szibériáról? Először is hideg! A nagyon-nagyon hideg, amikor az autókat éjjel nem állítják le, hogy nehogy reggel már ne lehessen beindítani. Aztán a munkatáborok. A világ vége… Hogy itt csak nehézség árán lehet megélni. Ebben mind-mind igazatok van! Na de ahol van sötétség, ott van fény is!… Tovább »

Dínólelet Szibériában

    A jó állapotban megmaradt dinoszaurusz csontvázat találtak, melynek becsült kora több mint 120 millió év. A csontot a Oroszországban, Szibériában találták. A kutatók szerint egy “Psittacosaurus sibiricus” maradványaira bukkantak, közölte Olga Fecfanova a Kemerovo Regionális Múzeum igazgatója az Interfaxszal. A kutatók a “monolit” technológiával távolítják el el a tetemet a talajból, majd később a múzeumba szállítják. Feofanova szerint,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!