Балалайка

Ez a Vörös tér legérdekesebb épülete

A Boldog Vazul-székesegyház A Boldog Vazul-székesegyház – (Собор Василия Блаженного = Vaszilij Blazsennij-székesegyház) Moszkvában a Vörös téren áll. Rettegett Iván építtette 1555-1561 között. A templomot 1561. július 12-én szentelték fel. A templom a kazanyi tatár kánság feletti győzelem (1552) emlékére épült. A templom eredetileg az Istenanya oltalma (oroszul Pokrovszkij) nevet kapta, mivel a cár ezen az… Tovább »

Hagyományos orosz keresztelő – képekben

Ahogyan a katolikus egyházban, úgy az ortodox egyház is kiemelten kezeli a keresztelés szentségét. A baba születése után 40 napon belül kell a keresztelőt megtartani. Régen ennek oka a korai csecsemőhalál elkerülése, vagy pedig halál esetén a megtisztulás, a mennybe jutás biztos elérése volt. A templomba a lánycsecsemőt a keresztapa viszi be, a fiúcsecsemő esetén… Tovább »

Orosz börtöntetoválások és jelentéseik

Az 1960-as évektől az az 1980-as évekig, Arkagyij Bronnikov a Szovjetúnió területén rengeteg büntetés-végrehajtási intézetet meglátogatott és az ottani rabok tetoválását lefotózta. Ez a testművészet segített megoldani jó néhány bűnügyet: pl. a tinta azonosításával! Most megtudhatod, mit jelent a cowboy, a torony, a templom, stb. 1. A E dollárt, felhőkarcolókat és géppuskát ábrázoló tetoválások általában a rab… Tovább »

Fából készült templomok Oroszországban

A fa az orosz építészet legjellegzetesebb építészeti öröksége. Különösen jellemző az Észak-oroszországi kis falvakban. A 18. századig Oroszországban minden épület fából készült: a házak, pajták, malmok, fejedelmi paloták, és persze a templomok is. A fából a legegyszerűbb építési megoldásoktól eljutottak a legbonyolultabb, csipkézett, minden más építési anyagot felülmúló szépségű remekek elkészítéséig. A hagyományos fából készült… Tovább »

Orosz építészet századokon át 2.

Az orosz építészetről mi jut először eszembe? Nekem olyan, mintha csak valami mesének a háttere lenne. Cuki, arany, kerek… 🙂 A 16. század előtti időszak remekeit itt találod: Az orosz építészet századokon át 1. És most evezzünk át a 16. századra. 16. század  A korszakra a sátortetős épületszerkezet  jellemző, mely, ahogy eddig is az egyházi… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!